حمید رضا غلامیان
معرفی نسخه جدید نرم افزار EPLAN Platform 2.5 در نمایشگاه هانوفر
از حميد رضا غلاميان در شنبه، 29 فروردین 1394، 11:33 صبح
 

در نمایشگاه هانوفر 2015 کاربران برای اولین بار نسخه جدید نرم افزار EPLAN با نام EPLAN Platform 2.5 را که انتشار آن برای شهریور ماه سال جاری برنامه ریزی شده است، مشاهده می کنند.
ناوبری (Navigator) جدید این نسخه، با سرعت بخشدن به ایجاد الگوها (Templates) و ساده سازی طبقه بندی، ساخت و ویرایش ماکروهای برق و سیالات را آسان می کند. ویرایش ترمینال توسعه یافته و سهولت در کابل کشی ماشینها و پلنت ها با EPLAN FieldSys، طراحی با این برنامه را راحتتر کرده است.

مدیریت اصلاح و تجدید نظر نقشه ها (Revision Management) در پلتفرم EPLAN در مهندسی فرآیند به خصوص زمانیکه Disciplines های گوناگونی از قبیل مهندسی برق و انرژی سیال در یک پایگاه داده به کار گرفته می شوند، نقش مهمی را ایفا می کند. یکی از چالشهای اساسی در این حوزه، مدیریت سطوح گوناگون ویرایش در پروژه است، به این منظور EPLAN Platform 2.5 قابلیت ویرایش متن و یا قسمت های معینی را پیشنهاد می کند. در این راستا بخش های تشکیل دهنده فضای پروژه مانند ساختارهای تابعی، تعریف مکانها و گروه های کاری به طور جداگانه قابل بازبینی (ویرایش) هستند. به این معنی که تغییرات در طول تمام فرآیند، برای همه افراد تیم پروژه قابل تشخیص باقی می ماند.

معرفی نسخه جدید نرم افزار EPLAN Platform 2.5 در نمایشگاه هانوفر
برخی از ویژگی های این نسخه بدین شرح است:

مدیریت ساده نوار ابزار Terminal Editor
EPLAN Platform 2.5 همچنین دارای نوار ابزار Terminal Editor پیشرفته برای کاربران است. نمایش گرافیکی از انواع ترمینال ها، تایید اعتبار سریع و بدون نقص با منویTerminal Strips انتخاب شده را امکان پذیر می کند. در صورت اهمیت تغییرات، این عمل به طور مستقیم در Terminal Editor قابل انجام است، همچنین قطعات و اجزا مستقیما در Editor قابل تغییر و یا وارد کردن می باشند. ترمینالها به راحتی با Drag & Drop در منوی Terminal Strips مرتب می شوند. نمایش اطلاعات در Terminal Editor به عنوان طرح قابل ذخیره سازی است، این ویژگی اجازه جابجایی و دسترسی به مهمترین اطلاعات را به کاربر می دهد. این مسئله باعث مدیریت راحت و متمرکز Terminal Strip شده و نتایج معتبر و قابل پیش بینی برای دیاگرام های آرایش Terminal به همراه خواهد داشت.

مسیریابی آسان کابل
پیش از آنکه کابلها توسط گروه مونتاژ طرح ریزی شوند، نخست باید به طور جامع مستند و برنامه ریزی شده باشند. به طور معمول از دیاگرام های Single-Line به این منظور استفاده می شود. EPLAN Platform 2.5 سطوح دسترسی با قابلیت های افزوده برای کابل کشی ماشینها و پلنتها، فراهم کرده است. با استفاده از دیاگرام Single-Line کاربران قادر به تکمیل نقشه های تک قطب و انتقال این اطلاعات به ماژول EPLAN FieldSys add-on هستند. به این ترتیب کاربر قادر به تعریف مسیرها و طول دقیق کابلها می شود. مزیت دیگر FieldSys توانایی تولید اتوماتیک یک لیست ازهمه المانهای طراحی شده است که در هنگام خرید قطعات برای کاربران کارآمد می باشد.

نکته: این خبر برای اولین بار در سایت های گروه فنی مهندسی اتوسیستم www.AutoSystem.ir منتشر شده است و هرگونه بازنشر آن بدون ذکر منبع و لینک به این سایت، ممنوع می باشد.

لینکها:

صفحه شرکت EPLAN در سایت نمایشگاه هانوفر

سایت شرکت EPLAN