حمید رضا غلامیان
شرکت Endress-Hauser فلومتر الکترومغناطیسی Promag L800 با قابلیت اتصال به موبایل را به بازار عرضه کرد
از حميد رضا غلاميان در چهارشنبه، 19 فروردین 1394، 11:08 صبح
 

شرکت Endress-Hauser فلومتر الکترومغناطیس خود با نام Promag L800 Proline، را به بازار عرضه کرد. این دستگاه اندازه گیری جریان، ایده آل برای استفاده در موقعیت های راه دور سیستمهای آبی و فاضلابی است. Promag L800 Proline دارای سیستم پیشرفته GSM/GPRS می باشد که امکان انتقال اطلاعات نظیر آلارمها یا محاسبات توتالایزر دستگاه بوسیله ایمیل را از طریق شبکه موبایل به کاربر می دهد.

این فلومتر دارای یک سیستم GSM/GPRS با تکنولوژی ارتباط با موبایل جهانی می باشد. فلومتر برای استفاده از این سیستم تنها به یک سیم کارت نیاز دارد. سپس فلومتر را میتوان به عنوان یک ارتباط نقطه به نقطه یا مانند یک مودم که کاملا از طریق اینترنت یا اینترانت (اینترنت داخلی) شرکت دردسترس باشد، تنظیم کرد.
با تنظیم دستگاه، اپراتور در اتاق کنترل مرکزی قادر است با دریافت هشدارها و چک کردن اطلاعات ارسال شده از توتالایزر دستگاه، از راه دور تنظیمات فلومتر را تغییر دهد. سیستم ذخیره اطلاعات (دیتالاگر) داخلی فلومتر، اطلاعات را در حافظه 2GB دستگاه ذخیره می کند و با تنظیم فلومتر می توان اطلاعات ذخیره شده را مرتبا (به طور مثال یکبار در روز) به صورت یک فایل CSV ارسال کرد. همچنین می توان این دستگاه را به گونه ای تنظیم کرد که تنها در هنگام انحراف سیال از مقدار مطلوب با ارسال یک ایمیل هشدار، اپراتور را از این مسئله آگاه سازد. این قابلیت نیاز به نظارت مداوم را از بین برده و از کاهش شارژ دستگاه موبایل جلوگیری می کند.

شرکت Endress-Hauser فلومتر الکترومغناطیسی Promag L800 با قابلیت اتصال به موبایل را به بازار عرضه کرد
Proline Promag L800 از سه باتری لیتیم- تیونیل کلراید سایز D با قدرت بالا استفاده می کند که عمر مفید آنها 15 سال می باشد. با افت ولتاژ هر یک از باتریها، فلومتر پس از ارسال یک پیغام اخطار از باتریهای پشتیبان استفاده می کند. این دستگاه همچنین قابلیت استفاده از منبع تغذیه خارجی را دارد.
این فلومتر در سایزهای 2-24 اینچ در دسترس است، که در فشار psi 232 عمل کرده و با مایعات دارای حداقل قابلیت رسانایی بزرگتر از 50 µS/cm کار می کند. این دستگاه همچنین دارای حداکثر نرخ جریان 33 ft/sec ،دقت 0.5% و تکرارپذیری 0.2% می باشد. از آنجایی که اصل اندازه گیری الکترومغناطیسی از فشار یا دما تاثیر نمی پذیرد مشخصات سیال تاثیر اندکی روی دقت دستگاه دارد.
در مدل Promag 800 فلومتر و ترنسمیتر در یک دستگاه قرار دارند. درصورتیکه ترنسمیتر مدل Promag 800L در فاصله دور از واحد حسگر جریان قرار دارد.

نکته: این خبر برای اولین بار در سایت های گروه فنی مهندسی اتوسیستم www.AutoSystem.ir منتشر شده است و هرگونه بازنشر آن بدون ذکر منبع و لینک به این سایت، ممنوع می باشد.

لینکها:

لینک Technical Information