حمید رضا غلامیان
معرفی گیج های جدید شرکت ویکا با قابلیت رویت در تاریکی
از حميد رضا غلاميان در دوشنبه، 18 اسفند 1393، 2:17 عصر
 

شرکت معتبر WIKA در سری جدید گیج های ابزاردقیق خود یک قابلیت فوق العاده را معرفی کرده است که می توان از آن بعنوان یک گام مهم رو به جلو در ساخت این محصولات نام برد. سری جدید گیج های این شرکت که با نام تجاری Insight و Insight Glow عرضه شده است کاربر را قادر به مشاهده مقادیر و اطلاعات گیج در محیط های کم نور و یا حتی محیط های کاملا تاریک می سازد.

  

میزان خوانایی نمایشگر در سری جدید گیج های Insight  و Insight Glow شرکت WIKA  به شکل قابل توجهی بهبود یافته است. اگر در محیط های صنعتی کار کرده باشید، میدانید که یکی از مشکلات رایج در مواجهه با gauge های صنعتی، خواندن صحیح مقادیر نمایشگر است چون اغلب اوقات نور محیط طوری نیست که کاربر به آسانی قادر به دیدن dial-face گیج باشد. عدم خواندن یک گیج فشار (pressure gauge ) یا ترمومتر (thermometer) به خاطر نور محیطی کم و یا بدلیل وجود گرد و غبار ، دود و یا وجود سایه تاریک منجر به وقوع خطرات ایمنی و یا وقفه های کاری پیش بینی نشده خواهد شد.

گیج های جدید شرکت ویکا با قابلیت رویت در تاریکی

شرکت Wika مدل های زیر را برای رفع این مشکلات معرفی کرده است:

 

InSight™


در ساخت صفحه نمایش گیج های خانواده Insight از یک متریال با قابلیت انعکاس بالای نور استفاده شده است. خاصیت انعکاس دهندگی این ماده اجازه میدهد تا حتی از کمترین نور موجود در محیط جهت خواندن صفحه نمایش گیج ( face dial display ) استفاده نمود. این مدل ها با قابلیت easy-to-view در سه رنگ ( سفید، فلورسنت زرد و فلورسنت نارنجی)  و  در سایز هایی از 2 ½” تا  6” اینچ (اندازه قطر) برای گیج های نوع صنعتی و فرآیندی و یا ترمومترهای بیمتال نوع خشک و liquid filled تولید شده است.

ویدئوی کوتاه زیر عملکرد گیج های سری Insight را برای محیط های کم نور نشان می دهد.

 

 

 

InSight Glow™


سری Insight Glow نسبت به سری Insight رارای مزیت هایی است که آن را به یک محصول حرفه ای تبدیل میکند. در ساخت این گیج ها از متریال reflective و photo luminescent استفاده شده است. وقتی که این گیج با تابش نور نرمال ( یا حتی نور چراغ قوه)  شارژ شود ، تمام سطح نمایشگر گیج ابزاردقیق روشن شده و در فضای تاریک، دارای دود و مه آلود  با نور روشن می درخشد. تکنولوژی پیشرفته شرکت ویکا به صفحه گیج این قابلیت را میدهد تا با تنها 10 ثانیه تابش نور شارژ گردد و برای مدتی طولانی از خود نور بتاباند.

این مدل ها در قطر هایی از 2 ½” تا  6” اینچ برای گیج های نوع صنعتی و فرآیندی و یا ترمومترهای بیمتال نوع خشک و liquid filled تولید شده است.

 

ویدئوی کوتاه زیر عملکرد گیج های سری Insight Glow را برای محیط های تاریک نشان می دهد.

لینکها:

+ مشاهده بروشور گیج های ابزاردقیق سری Insight و Insight Glow شرکت ویکا - نسخه PDF

منبع: Automationz