عکس مرتضي بابايي
کالیبره کردن ترنسمیتر های فشار rosemount
از مرتضي بابايي در چهارشنبه، 15 مرداد 1393، 4:15 عصر

با سلام و خسته نباشید

اینجانب یک دستگاه ترنسمیتر فشار 1151 rosemount که رنج تنظیمی آن خارج شده بود خواستم با استفاده از دکمه های zero و span موجود بر روی دستگاه تنظیم کنم با توجه به اینکه دستگاه فشار محیط را صفر نشان نمی داد ( توجه اینکه ماکزیمم تنظیم فشار دستگاه 2 بار می باشد در حالی که فشار محیط را باید صفر بار نشان دهد 0.5 بار نشان می داد . ولی با نگه داشتن دکمه zero با توجه به انچه در کاتلوگ دستگاه نوشته بود اجام دادم ولی وارد تنظیمات نمی شد . لذاخواستار راهنمایی می باشم با تشکر

بابایی

حمید رضا غلامیان
در پاسخ به: کالیبره کردن ترنسمیتر های فشار rosemount
از حميد رضا غلاميان در جمعه، 17 مرداد 1393، 3:04 عصر

برای كالیبراسیون نقطه صفر ترانسمیتر Rosemount 1151 ابتدا باید در نظر داشته باشید كه اگر اختلاف مقدار فعلی ziro كمتر از 3 درصد Full Scale باشد باید از دستگاه Hart Communicator استفاده نمایید. در غیر این صورت می توانید از دكمه های zero و span موجود بر روی ترانسمیتر استفاده نمایید.

برای اینكار موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- سمت فشار بالا ترانسمیتر را از از پروسس جدا كنید بگونه ای كه هیچ فشاری را بر روی دیافراگم آن نباشد. این كار را می توانید با استفاده از ولوهای منیفولد انجام دهید.

2-دكمه zero و span را بصورت همزمان به مدت 5 ثانیه نگهدارید.

3- سپس دكمه zero را به مدت 5 ثانیه نگهدارید. در این حالت باید جریان خروجی 4 میلی آمپر باشد. به عبارتی مقدار فشار خروجی 0 بار باشد.

سربلند باشید

عکس دمو سیستم
از دمو سیستم در چهارشنبه، 29 مرداد 1393، 11:25 صبح

من خیلی وقته که دیگه با این مدل کار نکردم ولی فکر نمی کنم وقتی فشار کاری 2 باره بتونی نیم بار رو صفرش کنی . تازه خطای نیم بار عادی نیست یا مشکل داره ترنسمیترت یا اینکه پشتش فشار داری و ولوها آببند نیستن!ضمنا یاداور باشم که حتی با بستن شیرها فشار پشتشون حبس میشه و باید فلنج رو کمی شل کنی تا فشار صفر شه.اگر هم که ترانسمیتر رو کلا باز کردی از خط ،که دیگه شامل این مباحث نمی شه

بیرامی

حمید رضا غلامیان
از حميد رضا غلاميان در دوشنبه، 17 شهریور 1393، 11:05 عصر

بله دقيقا من هم با نظر دوست عزيزمان موافق هستم.